גוש בגרון – גלובוס היסטריקוס

התחושה של גוש בגרון…  ההרגשה הזו שמשהו תקוע שם… אי אפשר לפעמים להסביר את זה למישהו שלא חווה את זה…  זה תקוע שם, כל הזמן….
כל חווית החיים נהרסת, נעשים חלשים, לחוצים, כמעט ולא אוכלים, רצים מרופא לבדיקה לרופא, אין כוח, אין חשק לכלום… והדאגה הבלתי פוסקת, מה יהיה… איך זה יעבור… ומה אם זה לא יעבור….

מי יעזור לי?!

יש כאלה שזה מתחיל אצלם בקטן, סתם מן קושי לבלוע לפעמים או קצת קושי בנשימה. אז בהתחלה לא שמים לב, אומרים לעצמנו זה בטח כלום, זה יעבור, אני סתם מדמיינת את זה. אבל זה לא עובר ועם הזמן ההפרעה גדלה והחוויה נעשית יותר ויותר לא נעימה. אצל אחרים זה מתחיל גדול, בבת אחת, פתאום זה שם, תקוע ולא מתכוון להיעלם.

אז מה עושים עם זה? למי לפנות?

הכתובת הראשונה צריכה להיות רופא המשפחה. הוא או היא בטח יכירו את התופעה ויפנו אתכם לסדרה של בדיקות כדי לשלול כל תופעה פיסית שיכולה ליצור את הרגשת הגוש בגרון. במידה ונמצא ממצא פיסי בגוף הם יציעו לכם טיפול מתאים. אבל מתוך ניסיוני רב השנים בעבודתי כמטפל עם אנשים שחוו וחווים את זה מתברר שיש הרבה מאוד מקרים בהם כל הבדיקות חוזרות תקינות לגמרי, אין כלום, הכל בסדר. מבחינה מסויימת זה נהדר, איזו הקלה. אבל עדיין הגוש הזה שם. ברוב המקרים הרופא יאמר לכם שזה נובע ממשהו נפשי ויציע לכם לטפל בזה עם כדורים או בדרך אחרת.

ואכן, בכל המקרים בהם לא נמצא כל ממצא פיסי המסביר את הגוש והמחנק בגרון הסיבה היא נפשית. אלה חדשות טובות כי אתם עכשיו יודעים שמקור הבעיה הוא נפשי רגשי וכאן קל יחסית לטפל בסיבות ובתופעה עצמה וניתן להגיע להחלמה מלאה. מבלי להיכנס להסברים פיסיולוגיים ונפשיים מסובכים לגבי מה קורה ולמה, אפשר לומר כי מתח נפשי (מה שנקרא 'סטרס') משפיע על שרירי ורקמות הצואר, יוצר כיווץ ופגיעה בתפקוד שלהם ואלה יוצרים את תחושת הגוש הזה שתקוע שם.
ישנם מקרים בהם האדם יכול לזהות אירוע או אירועים שיצרו את המתח הרגשי הזה, 'הנקודה בה הכל התחיל' וישנם מקרים בהם האדם לא מצליח לזהות אירוע מסויים שקרה.

אני יכול לעזור לך

דרך העבודה המיוחדת אותה פיתחתי במהלך שנים רבות של עבודה ולימודים מאפשרת לי לעזור מאוד במקרים של סטרס ריגשי. ביחד נגלה את הסיבות ליצירת המתח הנפשי, אלה הידועות לך כבר ואחרות הנמצאות שם שיתגלו מתוך תהליך הריפוי. שיטת אמיתי מאפשרת לנטרל את השפעתם של אותם אירועים שקרו ו'התחילו את הכל', לנקות את הסטרס שנוצר והצטבר במקומות שונים בגוף ובעיקר באזור הצואר, הכתפיים, בית החזה. זו דרך מדהימה ליצור איזון ורגיעה. כחלק מהתהליך אני אלמד אתכם כל מיני דברים שתוכלו לעשות ולתרגל בבית כדי לזרז את תהליך ההחלמה. כלים אלה יהיו שלכם לתמיד ובכל שלב בחייכם תוכלו להיעזר בהם וליצור שקט ורווחה בחייכם.
אחד הדברים המקסימים שקורים במפגשים זה שהתקווה חוזרת, רואים את האור שוב, מרגישים את השינויים החיוביים ויודעים שעוד מעט כל זה יהיה מאחורי. מלא פעמים שמעתי ממטופלים 'לא האמנתי שאני אצא מזה…'. וזה כל פעם משמח מחדש לראות שאפשר להחלים, לחזור לחיים שלנו, לדברים שאנחנו אוהבים לעשות. ובזכות כל מה שתלמדו ותגלו על עצמכם במהלך הריפוי תחזרו לחייכם מנקודה הרבה יותר טובה, יותר בריאה, מאוזנת, חכמה.

יש דרך לצאת מהדבר הזה, בהחלט.

סרטון שבועי
צרו עימי קשר

שם מלא (חובה)

טלפון נייד (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

הקלד (למניעת ספאם):
captcha