טיפים לחיים בריאים

ההתמחות שלי היא לעזור לאנשים להשתחרר מדפוסים רגשיים ומחשבתיים שיוצרים סטרס וכאבים מיותרים בחייהם. אלה יכולים לבוא לידי ביטוי כחרדות כמו חרדת נטישה, מבחנים, קהל וכדומה, פחדים שונים כמו פחד מטיסה, פחד גבהים, ממקומות סגורים ועוד, כאבים רגשיים כמו צער, התמודדות עם שכול, ריפוי מטראומות כמו הלם קרב, תאונת דרכים, בעיות רגשיות הנובעות מגירושים ופרדה, משברי גיל הארבעים וחמישים, נשים שמתקשות להכנס להריון ונמצאות בתהליכי פוריות,  ועוד. 

מתוך העושר של כשלושים שנות לימוד ועשייה בתחומים מגוונים של התפתחות אישית, ועבודה טיפולית עם אנשים רבים, אני רוצה להציע כמה עצות שהישום שלהם בחיים יעזרו לכם להפוך את החיים שלכם לטובים יותר. יביאו יותר שלווה, נינוחות, בריאות רגשית ופיסית. כאשר תעשו אותם איכות החיים שלכם בכל הרמות תשתפר ללא הכר. בתוך המימוש של זה בחייכם כדאי להשתמש בהיגיון בריא ולא להלחיץ את עצמכם. לכן כדאי לבחור עד שלושה דברים שאתם רוצים להתחיל לתרגל. נכון להתחיל בתרגול של מספר דקות כל יום. שתיים או שלוש דקות ליום כל יום מספיקות כדי ליצור שינויים מדהימים.

 {   לתרגל חיוך. השתדלו לחייך לפחות פעם אחת ביום. גם אם אתם לא מרגישים מחוייכים או שמחים במיוחד. אפשר להתחיל לתרגל לחייך מן חצי חיוך ולתת לו כמה דקות להתרחב ולגדול, לרכך את הפנים, להגיע לעיניים,להתרחב בגוף. זכרו, לפחות חיוך אחד ליום.

{    לזכור לנשום. אפשר להקדיש כל יום כמה דקות לנשימה מודעת, פשוט ללוות עם המחשבה את הנשימה. כשהגוף נושם פנימה דרך האף לומר 'פנימה' וכשהגוף נושף דרך הפה לומר 'החוצה'. אין צורך לתרגל טכניקת נשימה מסויימת. מתוך התרגול הגוף יתקן את דרך הנשימה ויחזור לנשום נכון. הגוף יודע לנשום, זה טבעי לו. כדאי לעשות את זה יחד עם חצי חיוך.

{    ללמוד לשחרר את כל מה שכבר לא רלוונטי לחיי. אין צורך לסחוב דברים מתים מהעבר. 

{    לאסוף במהלך היום כמה שיותר רגעים וחוויות שיש בהם איכויות שבריאות לחיים. כמו חרוזים מוארים מהם ניתן לשזור שרשרת של אור ותקווה.

{    כדאי להרפות מרוב אם לא מכל הציפיות שלי. ציפיות זו נוסחא מובטחת לאכזבות, תלונות ומרירות. מוטב להתבונן בכל מה שיש, למצוא דרכים להודות על כך ואם ניתן להוסיף עוד טוב ויופי.

{    מאוד חשוב איך אנחנו הולכים לישון. רצוי להתקלח לפני השינה. כאשר נכנסים למיטה להקדיש מספר דקות לסקירה של היום שהיה. לציין לעצמנו את הדברים החיוביים שקרו, האם למדנו משהו חדש, מה אנחנו רוצים לזכור ולשמר בחיינו. כדאי לעשות תהליך קצר של סקירה של הגוף שלנו, איך הוא מרגיש. כדאי לעשות תהליך קצר של הוקרת תודה לדברים שונים כמו הגוף שלנו, אנשים מסויימים, כדור הארץ, אלוהים…

{    הנותן מקבל. זה עיקרון טבעי שנכון בכל תחומי החיים. כדאי למצוא כל מיני דרכים לתרגול של נתינה.

{    חשוב מאוד להבין ולהפנים שאין דבר כזה 'מושלם'. כולנו שרוטים, ככה זה כשחיים פה על כדור הארץ היפה הזה. אילו אלוהים היה רוצה שנהיה מושלמים לא היה נותן לנו את החופש לבחור. לכן זה בסדר לטעות, מותר לי ולאחרים לטעות. כן זה מותר.

{    מחשבות שליליות מחלישות אותנו ואת האנשים סביבנו. עד כמה שאפשר כדאי לחשוב באופן חיובי על עצמנו, על אחרים ועל החיים.

{    לשמור על ניקיון. ניקיון פיסי של הגוף. הסביבה בה אנו נמצאים. לאכול אוכל בריא, עדיף לא מעובד, ובצורתו המלאה. לשתות מספיק מים. ניקיון של המחשבות והרגשות. במידה ואנחנו מבחינים במחשבות שליליות או רגשות שליליים שעולים בנו למצוא דרכים להפסיק את זה. כמובן אפשר להקיש ולשחרר אותן.

{    אנחנו לא חייבים להאמין למחשבות או הרגשות שלנו. כדי ליצור מרחק שיאפשר בחינה שלהם אפשר לומר 'זה מה שאני חושב' או 'זה מה שאני מרגיש' או 'ככה זה נראה לי'.

{    להיות נחמדים עם עצמנו, לומר לעצמנו דברים טובים על עצמנו, לא לכעוס ובטח לא להעניש את עצמנו כאשר אנו טועים. כשאנו אוהבים את עצמנו קל לנו לאהוב אחרים ולאחרים קל לאהוב אותנו.

{    הדבר שהכי מרגיז זה שדברים לא קורים בדרך שאנחנו חושבים שהם צריכים לקרות, בדרך שנכון לעשות אותם. משום מה אנחנו חושבים שהדרך שלנו היא הנכונה והיחידה. כדאי מאוד להפסיק עם זה. כאשר מישהו עושה משהו שנראה לנו לא מתאים או לא נכון או לא באופן נכון לומר לעצמנו 'זו רק הדרך שלי', 'ככה אני עושה/חושב/מרגיש'. לאפשר לאחר להיות שונה. זה יעשיר אותנו ואותם. 

  

 

סרטון שבועי
צרו עימי קשר

שם מלא (חובה)

טלפון נייד (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

הקלד (למניעת ספאם):
captcha