להפסיק להאמין למחשבות

מה הכוונה באמירה 'להפסיק להאמין למחשבות שלנו', למה אני מתכוון? לאיזה מחשבות לא להאמין, לכולם? לחלק? איזה חלק, איך מבחינים בין הטובים לרעים פה?

זה לא לגמרי פשוט. אנחנו חושבים כל הזמן, או יותר נכון לומר יש לנו רעש של מילים כל הזמן. המח לא שקט לרגע, קורה שם משהו כל הזמן. יש לו מה לומר על כל דבר, יש הערות, תגובות, מילים ומשפטים ודעות. כל הזמן. אז מה, לא להאמין לכלום? אז מה ישאר, איך נתנהל בעולם, מה נעשה עם כל המילים והדעות והרעשים האלה? אז למי או מה כן להאמין? כי צריך לפעול, צריך לעשות, צריך לקבל החלטות. צריך ללמוד, לאבחן, להשוות. אי אפשר להשאר בלי כלום, אני לא מאמין לכלום, נו, אז מה עכשיו?

אז זה לא ממש ככה. קודם כל זה תהליך. זה לא הכל או לא כלום. מתחילים ממה שאפשר וזה מתפתח מתוך התהליך של עצמו, בכל שלב מתגלה השלב הבא שמתאים, שאפשרי, זה לא מאחד למאה בקפיצה, עוברים דרך כל המספרים. ובתוך החיים, בתוך התהליך להחזיק במודעות את התפיסה שאני לא חייב להאמין לכל מה שעולה לי בראש וברגש, לא חייב. זה מביא הרבה מאוד צניעות. ועושים איפוא שאפשר, כל אחד ברמה שלו, ביכולות שלו כאשר ממשיכים להחזיק את התפיסה הזו. מתוך זה נוצר תהליך של התבוננות עצמית על מה שקורה, מה שעולה ולא הכל הולך, לא הכל מוביל ומנהל אותנו. אז מה אם אני חושב ככה? ובמרווח שנוצר בעקבות השאלה יכולות לעלות מחשבות אחרות, יש זמן ומקום לאופני חשיבה שונים מהרגיל. כי יש את אלה שאנחנו מרבים להשתמש בהם והם קופצים מיד, משתלטים על כל המשאבים האישיים, מתלבשים על התהליך ומנהלים אותו. זה קורה באופן אוטומטי לגמרי, בלי כל מודעות או שליטה והכוונה של האדם, כי ככה אני.

כאשר האדם זוכר שהוא לא חייב להאמין למחשבות שלו זה משחרר מאוד ויוצר אפשרויות רבות של שחרור וריפוי.

 

סרטון שבועי
צרו עימי קשר

שם מלא (חובה)

טלפון נייד (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

הקלד (למניעת ספאם):
captcha