משבר גיל המעבר

לאורך חיי האדם ישנן נקודות גיל בהן קורים שינויים, מתאפשרים דברים חדשים שלא היו שם קודם, ודברים שהיו הופכים ללא מתאימים.
מאוד קל לראות את זה בשנות החיים הראשונות. עם הזמן התינוק גדל ונפתחות בפניו כל הזמן אפשרויות חדשות. פתאום הוא מחייך, מסתובב, יושב, עומד, לומד ללכת, מתחיל לדבר, לומד לשלוט בצרכים ועוד ועוד. כל הזמן משהו חדש מתאפשר ומשהו אחר כבר לא מתאים. ועם הגדילה והרחבת היכולות סביבת החיים שלו משתנה. סוג האוכל משתנה, הלבוש, המשחקים, התקשורת עם הסביבה ועוד.
התהליך הזה של גדילה והרחבת אפשרויות אמור להמשך כל הזמן. ישנן נקודות במהלך החיים בהן נוצרת אפשרות לשינוי יותר משמעותי, מן פתח שנפתח למעבר למרחב קיום פנימי וחיצוני אחר. זה קורה בסביבות גיל שש שבע, זה קורה בגיל 12/13, בסביבות 18 במעבר לחיים בוגרים.
מועדים משמעותיים בחיינו הבוגרים הם השנים סביב שלושים, ארבעים וחמישים. בשנים האלה נוצרת באופן טבעי מוכנות ליצירת שינויים בחיים כחלק מתהליך הגדילה והצמיחה הטבעיים של האדם. אבל הרבה פעמים זה תופס אנשים בהפתעה ולא יודעים מה לעשות עם זה. מרגישים מן דחף פנימי לשינוי ולא יודעים מה לעשות איתו. זה מפחיד ויכולות להופיע תופעות כמו חרדות, דיכאון, חוסר שביעות רצון, אובדן ערך.
אין כלים בעזרתם אפשר יהיה להבין מה קורה לי, מה זה אומר, מה יכול להשתנות, איפה. איך לאפשר לשינוי הזה לקרות באופן בריא לי, כהמשך תהליכי הגדילה שלי? פתאום עולות שאלות שקודם לא נשאלו, דברים שנראו בטוחים או מובנים הם פתאום לא כאלה, יש ספקות, צורך לשנות, לחדש. אבל את מה לשנות? מה כבר לא מתאים? איך מתעדכנים?
בעבודה שלי עם אנשים הנמצאים בשלבים האלה בחיים אני עוזר להם להבין מה קורה אצלם. ניתן לזה השם משבר גיל המעבר אבל זה בכלל לא משבר. שם יותר מתאים יכול להיות 'ההזדמנות של גיל המעבר' או 'השינויים של גיל המעבר'.
לעזור לאדם לשנות את התפיסה המודעת לגבי מה קורה לי בחיים. לשחרר את הפחד מהשינוי כדי לאפשר את העדכון הזה, את ההתחדשות. להתחבר לאפשרויות האישיות החדשות.
יש בתהליכים האלה הרבה מאוד חוכמה, ידע והבנות חדשניות לגבי השלבים השונים בחיי אדם. כל אלה נותנים לאנשים יכולת להשתמש באפשרות הזו כדי ליצור לעצמם חיים מתחדשים וטובים יותר.
להיות עם החיים של עצמם ולראות את היופי והאפשרויות שיש בזה.

 

סרטון שבועי
צרו עימי קשר

שם מלא (חובה)

טלפון נייד (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

הקלד (למניעת ספאם):
captcha